Aktuality

Prodejní výstava ve prospěch vydávání Ateliéru

Galerie kritiků, Společnost časopisu Ateliér, o.s., Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků, o.s.

Vás zvou na benefiční výstavu výtvarných děl
z depozitářů obou sdružení.

Instinct For Growth Award

Poradenská společnost Grant Thornton ve spolupráci s MeetFactory a advokátní kanceláří Pierstone vyhlašují 3. ročník soutěže Instinct For Growth Award určené umělcům do 33 let.

Nábřeží malířů 2014

KK3 Klub konkretistů vyzývá zájemce k účasti na uměleckém jarmarku na královéhradecké náplavce Nábřeží malířů, který pořádá ve dnech 30. 5. a 31. 5.

56. benátské bienále

Národní galerie v Praze vyzývá české i zahraniční kurátory a autory k předkládání návrhů uměleckých projektů expozice pro Česko-slovenský pavilon na Benátském bienále v roce 201

Photographic Portrait Prize

National Portrait Gallery v Londýně přijímá přihlášky do mezinárodní portrétní fotografické soutěže Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2014, určené profesionálům, nadaným a

Obrazová kniha pro děti

Nadační fond Miroslava Šaška vypisuje v roce 2014 grant na realizaci obrazové knihy pro děti na libovolné téma o rozsahu do 40 stran, na papíře nebo kartonu.

Which side are you on?

University of Bern, Institut of Art History, pořádá od 10. 10. do 11. 10. workshop Which side are you on? / Positioning and Orientation in the art histories of Eastern Europe (Na čí straně jsi?

19. ročník súťaže Cena Oskára Čepana 2014

Nadácia – Centrum súčasného umenia vyhlasuje 19. ročník súťaže Cena Oskára Čepana, ktorá je určená vizuálnym umelcom a umelkyniam do 35 rokov.

Instinct For Growth Award

Poradenská společnost Grant Thornton ve spolupráci s MeetFactory a advokátní kanceláří Pierstone vyhlašují 3. ročník soutěže Instinct For Growth Award určené umělcům do 33 let.

Výzva k podání žádostí o grant v programové oblasti č. 17

Vyhlášení výzvy k podání žádostí o grant v PO17-příloha.jpg

Dne 27. 3. 2014 Ministerstvo financí ve spolupráci s Ministerstvem kultury vyhlásilo
Výzvu k podání žádostí o grant v programové oblasti č. 17

Design.s

Mezinárodní bienále studentského designu Design.s přijímá práce pro výstavu, která se bude konat od 24. 6. do 26. 10.

Art Safari 27 a 28

Zájemci o účast na workshopech pořádaných v Sochařském studiu Bubec v termínech od 23. 5. do 6. 6. a od 12. 9. do 26. 9.

Výzva Galerie Kvalitář

Galerie Kvalitář podává veřejnou výzvu pro projekty studentů vysokých uměleckých škol, jimž nabízí možnost realizovat projekt propojující oblast volného a užitého umění.

Hledáme brigádníka pro distribuci

Redakce časopisu Ateliér hledá brigádníka pro distribuci časopisu vybraným pražským galeriím. Jedná se o pravidelnou spolupráci jednou za 14 dní, vždy ve čtvrtek asi od 11 do 17 hodin.

VII. rokycanské bienále grafiky

Zájemci o účast na VII. rokycanském bienále grafiky, mezinárodní přehlídce, zaměřené na klasické grafické techniky jakéhokoliv formátu, kterou pořádá od 2. 10. do 9. 11.

Design.s

Mezinárodní bienále studentského designu Design.s přijímá práce pro výstavu, která se bude konat od 24. 6. do 26. 10.

PLASTIKA VE VEŘEJNÉM PROSTORU

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 6
ODBOR ÚZEMNÍHO ROZVOJE
vyhlašuje
výtvarnou otevřenou anonymní jednokolovou soutěž o návrh
na umělecké dílo
PLASTIKA VE VEŘEJNÉM PROSTORU

Výstavní projekt v Opavě

Spolek Bludný kámen vyhlašuje otevřenou výzvu na výstavní projekty českých i zahraničních umělců nebo uměleckých dvojic v Galerii Cella a v Hovornách v Opavě v roce 2014.

9. ročník mezinárodního Bienále kresby

Od 8. října do 16. listopadu 2014 proběhne 9. ročník mezinárodního Bienále kresby, jehož základní podmínky jsou:
1) Přijímány jsou jen jednobarevné kresby

European Glass Experience

Soutěž European Glass Experience je zaměřená na sklářská díla a skici vytvořené umělci z Evropy ve věku od 18 do 40 let.

Památka roku 2013

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska připravilo společně s Národním památkovým ústavem a Ústavem územního rozvoje soutěž Památka roku 2013.

Řemeslná dílna

V Brně-Obřanech je realizován evropský projekt podporující řemeslnou a výtvarnou tvorbu, který je určen kreativním ženám jakéhokoliv věku a mužům s dětmi do 15 let.

7. ročník Ceny kritiky za mladou malbu 2014 – Výzva umělcům do 30 let

Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků / Česká sekce AICA, Fond Ceny kritiky vyzývají mladé umělce do 30 let k soutěži 7.

Rezidenční pobyt

Bostonská Emmanuel College nabízí 8týdenní letní rezidenční pobyty v roce 2014 pro 4 umělce, kteří se pohybují v oborech: keramika, fotografie, grafika a také v oblasti sociální spraved

Zlatá stuha

Zájemci (nakladatelé, autoři slovesných a výtvarných děl, překladatelé a odborní pracovníci v oblasti literatury pro děti a mládež) o účast v soutěži Zlatá stuha, která je udělov

Soutěž pro studenty VŠ

Tranzitdisplay vypisuje ve školním roce 2013-14 další ročník soutěže o nejzajímavější studentský projekt, který libovolnou formou představuje současné umění jako běžnou součást

Impakt festival 2014

Pořadatelé multimediálního festivalu Impakt, jenž se uskuteční od 29. 10. do 2. 11. 2014 v Utrechtu, vyzývají k účasti kurátory či kurátorské týmy.

Kája Saudek

Muzeum umění Olomouc chce vzdát hold ilustrátorovi, malíři, autorovi kultovních komiksů a prací pro film a televizi Kájovi Saudkovi retrospektivou Hommage Kája Saudek od 6. 2. do 18. 5.

Trafo galerie výzva na rok 2014

Výzva pro podání uměleckých a kurátorských projektů
v Trafo galerii na rok 2014

RESIDENCY FOR A FOREIGN CURATOR

CALL FOR APPLICATIONS 2014
RESIDENCY FOR A FOREIGN CURATOR
AT LA GALERIE CONTEMPORARY ART CENTER, IN NOISY-LE-SEC (PARIS SUBURB), FRANCE
THE RESIDENCY PROGRAM