Aktuality

Projekty v Galerii Školská 28

Galerie Školská 28 vyzývá české i zahraniční autory k podání návrhů uměleckých a kurátorských (autorských nebo kolektivních) výstavních projektů realizovaných v období 2016-17.

Jiné vize 2015

Zájemci o účast v soutěžní sekci Přehlídky animovaného filmu Olomouc nazvané Jiné vize, určené profesionálům i amatérům, mohou zasílat své práce do 10. 10.

Europa Nostra Awards

Prestižní ocenění v oblasti kulturního dědictví European Union Prize for Cultural Heritage / Europa Nostra Awards budou v roce 2016 udělena 30 projektům ve 4 kategoriích (Ochrana, Výzkum, S

27. ročník Ceny Jindřicha Chalupeckého

SJCH vyhlašuje 27. ročník soutěže o Cenu Jindřicha Chalupeckého pro výtvarné umělce do 35 let žijící nebo působící v ČR. Uzávěrka přihlášek je 31. 10. 2015.

Uzavřené výběrové řízení na pozici šéfredaktora / šéfredaktorky časopisu Ateliér

Společnost časopisu Ateliér vyhlašuje uzavřené výběrové řízení na pozici šéfredaktora / šéfredaktorky časopisu Ateliér, čtrnáctideníku současného výtvarného umění.

Kupte si výtvarné dílo předních českých a slovenských umělců

Kupte si umělecké dílo, uděláte si radost, zhodnotíte svoje finance a podpoříte ATELIÉR
Prodej děl předních českých a slovenských umělců
Umělecká díla jsou ihned k dispozici.

Sochařská soutěž

Statutární město Brno oznamuje zahájení výtvarné soutěže
o návrh na ztvárnění sochy věnované
básníku, spisovateli a překladateli Janu Skácelovi;

Výzva: Time (20 years BK)

Vážení přátelé, oslovujeme vás s výzvou k zapojení se do projektu Time (20years BK).

Textile Art of Today

Občanské sdružení Trienále textilu bez hranic vyhlašuje IV. ročník mezinárodní výstavní přehlídky současné umělecké textilní tvorby Textile Art of Today 2015.

Cena kritiky za mladou malbu

Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků / Česká sekce AICA, Fond Ceny kritiky vyzývají umělce do 30 let k účasti v 8.

Galerie Villa Pellé

Galerie Villa Pellé pod novým kurátorským vedením

Granty NSU

Nadace pro současné umění vypisuje granty na podporu výtvarných projektů realizovaných v roce 2015: Grant na podporu prezentačního projektu pro jednotlivce nebo instituci, Grant na podporu r

Dvojčíslo 21-22 vyjde 23. 10. a poté další číslo až 20. 11.

Vzhledem k našim táhnoucím se finančním problémům vyjde dne 23. října dvojčíslo 21-22. Poté další číslo Ateliéru vyjde 20. listopadu 2014.
Děkujeme za pochopení

Rezidenční pobyt v Japonsku

OPEN A.i.R, program uměleckých rezidencí v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, vyhlašuje ve spolupráci s Youkobo Artspace a EU Japan Fest Japan Committee výzvu pro

Grafika roku 2014

Sdružení Inter-Kontakt-Grafik vyhlašuje 21. ročník soutěže Grafika roku 2014.

Trienále plakátu Trnava 2015

Galéria Jána Koniarka v Trnavě a Organizační výbor TPT 2015 zvou k účasti na mezinárodní soutěži plakátů vydaných (realizovaných) od 1. 7. 2012 do 28. 2.

Fulbright-Masarykovo stipendium

Zájemci o účast v programu Fulbright-Masarykova stipendia určeném pro zástupce neziskového sektoru v ČR se mohou hlásit do 1. 12. pro pobyt začínající od září 2015.

Grand Prix Fotofestiwal 2015

Zájemci o účast v mezinárodní soutěži Grand Prix Fotofestiwal 2015 se mohou hlásit do 1. 12.

Rezidence ve Vassivière

Zájemci o účast na rezidenčním pobytu ve Francii v Centre international d’art & du paysage v île de Vassivière od 19. 1. do 12. 6. 2015, mohou zasílat přihlášky do 8. 12.

IWAHS-2015

Od 8. do 9. 5. se bude v Istanbulu konat IWAHS 2015 – International Workshop on Arts, Humanities, Social Sciences and Related Topics.

Sochařské portréty – soutěž

Sdružení sochařů vyhlásilo soutěž na sochařské portréty Václava Havla, Antonína Holého a Jana Kaplického. Termín odevzdání prací je 5. 1.

Prodejní výstava ve prospěch vydávání Ateliéru

Galerie kritiků, Společnost časopisu Ateliér, o.s., Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků, o.s.

Vás zvou na benefiční výstavu výtvarných děl
z depozitářů obou sdružení.

Instinct For Growth Award

Poradenská společnost Grant Thornton ve spolupráci s MeetFactory a advokátní kanceláří Pierstone vyhlašují 3. ročník soutěže Instinct For Growth Award určené umělcům do 33 let.

Nábřeží malířů 2014

KK3 Klub konkretistů vyzývá zájemce k účasti na uměleckém jarmarku na královéhradecké náplavce Nábřeží malířů, který pořádá ve dnech 30. 5. a 31. 5.

56. benátské bienále

Národní galerie v Praze vyzývá české i zahraniční kurátory a autory k předkládání návrhů uměleckých projektů expozice pro Česko-slovenský pavilon na Benátském bienále v roce 201

Photographic Portrait Prize

National Portrait Gallery v Londýně přijímá přihlášky do mezinárodní portrétní fotografické soutěže Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2014, určené profesionálům, nadaným a

Obrazová kniha pro děti

Nadační fond Miroslava Šaška vypisuje v roce 2014 grant na realizaci obrazové knihy pro děti na libovolné téma o rozsahu do 40 stran, na papíře nebo kartonu.

Which side are you on?

University of Bern, Institut of Art History, pořádá od 10. 10. do 11. 10. workshop Which side are you on? / Positioning and Orientation in the art histories of Eastern Europe (Na čí straně jsi?

19. ročník súťaže Cena Oskára Čepana 2014

Nadácia – Centrum súčasného umenia vyhlasuje 19. ročník súťaže Cena Oskára Čepana, ktorá je určená vizuálnym umelcom a umelkyniam do 35 rokov.

Instinct For Growth Award

Poradenská společnost Grant Thornton ve spolupráci s MeetFactory a advokátní kanceláří Pierstone vyhlašují 3. ročník soutěže Instinct For Growth Award určené umělcům do 33 let.